Krátkodobé odstavení technologie lihovaru dne 23.5.2016

Dnes v dopoledních hodinách dojde ke krátkodobému odstavení technologie lihovaru.

Sdělení generálního ředitele Ethanol Energy a.s.:

Vážený pane starosto, Vážený pane místostarosto

dnes v dopoledních hodinách dojde ke krátkodobému odstavení technologie lihovaru mj. z důvodu provedení první části proti zápachových opatření, která je nutné provést  při odstavené technologii a kdy jsem s ohledem na indikace z našeho okolí přistoupili k tomuto kroku co nejdříve a nečekali na  plánovanou provozní odstávku technologie.

Věřím, že přijatá opatření budou úspěšná a neprodleně  přinesou kýžený efekt. Další jednotlivá opatření předpokládáme, jak indikováno na našem posledním setkání, provést v průběhu následujících cca dvou týdnů. O těchto Vás též budu průběžně informovat.

Současně mi dovolte Vás informovat, že dva ze tří projektů protihlukových stěn jsou  již podle plánu hotovy a dnes by měla být dokončena i poslední protihluková stěna  na chladících věžích. Předběžné výsledky měření, které jsme si neprodleně dělali, signalizují velmi podstatný vliv na snížení celkové hlukové zátěže.

S přátelským pozdravem

Ing. Martin Kubů