Pomoc pro občany z Ukrajiny a zřízení sběrného místa

Informace starosty obce.

dnes odpoledne proběhlo mimořádné jednání rady obce o pomoci ukrajinským státním příslušníkům, kteří jsou a do budoucna budou dočasně ubytováni v naší obci z důvodu probíhajícího vojenského konfliktu na Ukrajině.

Jedná se o pomoc cílenou na matky a jejich děti. K dnešnímu dni se jedná o 3 dospělé osoby - matky a 4 děti. Tento počet s určitostí není konečný, ale nepředpokládám, že by se počet osob nějak dramaticky navyšoval. Zdůrazňuji, že se jedná o pomoc dočasnou.

Obec Vrdy pro tyto osoby, které jsou ubytovány v rámci obce v soukromých ubytovacích kapacitách, zabezpečí bezplatnou celodenní stravu včetně teplého oběda (ve spolupráci s KD Vrdy) a dodávkou trvanlivých potravin i ve spolupráci s Ethanol Energy,a.s.. Dále v první fázi také základní hygienické potřeby.

Rozhodnutím rady obce zřizuje obec Vrdy dnem 1. 3. 2022 do 4. 3. 2022 (dále dle potřeby) sběrné místo na adrese Smetanovo náměstí 200, Výstavní síň Obecního úřadu Vrdy, do kterého můžete dobrovolně přispět i vy, občané obce. Provozní doba sběrného místa bude v těchto dnech od 9:00 hod. do 17:00 hod.

Co v případě vašeho zájmu můžete dobrovolně přinést:

• základní hygienické potřeby jako jsou zubní pasta, mýdlo, papírové ubrousky a kapesníky, toaletní papír, hygienické vložky atd.
  • trvanlivé potraviny, jako jsou brambory, rýže, čočka, instantní polévky, trvanlivé mléko, instantní čaj, ovocné šťávy atd.
  • dětské ošacení a obuv pro děti ve věku od 5 do 15 let, hračky, psací potřeby, omalovánky, sušenky, bonbóny atd.

Pevně věřím, že touto pomocí společně pomůžeme těmto těžce zkoušeným lidem a hlavně dětem překonat pravděpodobně nejhorší životní etapu.

Já vám toto cestou předem děkuji a jsem přesvědčen, že to společně dáme.

Poznámka: případné dotazy zodpovím na tel.: 602 595 020

Ing. Miloš Mlynka