Oznámení krizového týmu Městské nemocnice Čáslav

Hlavní informace z nemocnice.

15. 10. 2021 nastoupila do nemocnice paní ředitelka Dr. Dita Mlynářová a velmi rychle se začala orientovat v prioritách nemocnice a seznamovat se se zaměstnanci.

Od listopadu nastoupil nový lékař na plný úvazek na chirurgii a další dva lékaři jsou v jednání pro nástup od ledna.

Na oddělení ARO máme lékaře na plný úvazek od ledna a další lékař na plný úvazek v jednání, rozjednáni lékaři na zvýšení současného úvazku v nemocnici.

Interní oddělení – nastoupil jeden lékař na úvazek 0,6, v jednání dva lékaři na možnou pozici primáře od ledna a rozjednáni jsou další 3 lékaři.

Nabrali jsme 8 zdravotních sester, 1 laborant, 1 fyzioterapeut, 3 thp.

Od ledna nastoupí nová staniční sestra a těší nás, že mezi sestrami je zájem o práci v nemocnici.

Byla sestavena pracovní skupina, která řeší rozšíření služeb očkovacího centra v nemocnici pro veřejnost.

Paní ředitelka realizuje kroky, které by vedly k otevření alespoň 5ti lůžek na interním oddělení od ledna a postupně počet lůžek navyšovala s příchodem nových lékařů.

Ekonomická situace nemocnice je stabilizovaná, výpadek uzavření části interny a ambulancí nás v tuto chvíli neohrožuje, doplňujeme výkony rozšířením některých poskytovaných služeb.

Informace ke Covidové situaci – nemocnice v tuto chvíli není schopna přijímat covidové pacienty a tuto informaci oznámila paní ředitelka na poradě ředitelů nemocnic v kraji. Podrobnější informace pro pacienty budou přidány na webové stránky a sociální sítě.

Pracujeme na projektu Dětské skupiny pro děti zaměstnanců, navazujeme kontakty s lékařskými fakultami a zdravotnickými školami v ČR i SR (proběhlá návštěva z Košic) s cílem získání absolventů do naší nemocnice.

Připravujeme akce pro zaměstnance - probíhá akce pro sestry a sanitářky v Grandu, připravujeme Mikulášské překvapení pro děti zaměstnanců, plánujeme vernisáž obrazů spojených s dražbou s darováním výtěžku na dobročinné účely.

Pokračuje malování nemocnice a výroba nového označování pro orientaci v nemocnici, pokračuje úklid venkovních prostor areálu a dokončuje se rekonstrukce 3 místností pro rehabilitace.

Na webových stránkách a sociálních sítích pokračuje série článků o odděleních a o dění v nemocnici a máme radost z pozitivních ohlasů veřejnosti.

Tolik z hlavních informací z nemocnice a závěrem si dovolím Vás požádat o spolupráci.

Budeme rádi, pokud byste nám dali jakýkoliv tip na lékaře, který by v nemocnici mohl nastoupit i na částečný úvazek s odborností gynekolog a s odborností rehabilitací.

Je možné, že takového lékaře máte ve své obci nebo mezi svými přáteli. Stačí, když mu předáte kontakt na mne nebo naopak pošlete mně kontakt na něj.

Mgr. Radka Šušková, interim krizový tým

e-mail: suskova@newdimension.cz