Pohyb a chování psů v obci

stále se množí stížnosti a musím říci, že čím dál více opodstatněnější, na chování některých z Vás spoluobčanů, resp. Vašich psích kamarádů v obci.

Je na Vás, kam až psa pustíte a co mu dovolíte. Je nepříjemné poslouchat nepřetržitý štěkot, ale to je jenom štěkot. Horší a velice nebezpečné jsou hlášené útoky psů na občany a hlavně na děti.

Majitel psa má své povinnosti, které je povinen dodržovat. Pokud tak nečiní, porušuje především zákon!! A když budu hodně shovívavý, je bezohledný ke svému okolí; zde bych chtěl podotknout především znečišťování zelených ploch, kde se pohybují hlavně děti. A to, ať jsou to dětská hřiště nebo veřejné zelené plochy.

Vůbec ale nemůžeme být schovívaví k tomu, že psi jsou velmi často volně pobíhající, bez vodítka. To vede, pro někoho až k nepříjemným kontaktům u dětí i dospělých osob. Ale již se v obci stalo, že došlo k napadení osob psem. Ano, ještě to nebylo nic tragického, ale tak daleko snad nechcete nikdo z Vás, vlastníků psů, dojít.

Situace sama stále více opodstatňuje názor vedení obce, že smlouva o spolupráci s Městskou policií Čáslav ve věci dodržování pořádku, je optimálním řešením.

Musím znovu opakovat jako v minulých Obecních listech, že tam, kde není rozum při dodržování pořádku, nezbývá než represe.

Nemám radost z toho, co píši a tak mě a nejen mě, každá změna k dobru potěší.

S přáním příjemného léta

Antonín Šindelář