Republikové finále základních škol v minifotbalu - ZŠ Vrdy 6. místo

Republikové finále Sportovní ligy základních škol v minifotbalu - O pohár ministra školství 2018

Republikové finále základních škol v minifotbalu se uskutečnilo ve čtvrtek 24.5. a v pátek 25.5.2018 na Městském stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti. O vítězství a pohár ministra školství bojovalo na Slovácku šest dívčích a stejný počet chlapeckých týmů postoupivších přes oblastní, okresní, krajská kola a kvalifikaci na republikové finále.

Pořadatele reprezentovali žáci Základní školy Sportovní Uherské Hradiště. Účastníci byli rozděleni do dvou tříčlenných skupin. „Hrálo se šest plus jedna, střídalo se hokejovým způsobem. Hrací doba byla dvakrát dvacet minut. Sportovní liga základních škol v minifotbalu je určená starším žákům druhého stupně základní školy roku narození 2001 až 2004.

V chlapecké kategorii bojovali o vítězství týmy základních škol Vrdy, Mariánka Praha, Karviná, Sportovní Uherské Hradiště, Boskovice a České Budějovice, v soutěži dívek startovala družstva Ostravy, Českých Budějovic, ZŠ Sportovní Uherské Hradiště, Eden Praha, Pardubice a Dolní Bečva. Zatímco turnaj chlapců hostil hlavní fotbalový stadion, děvčata bojovala na vedlejším atletickém stadionu.

Chlapci ze ZŠ Vrdy po spanilé jízdě kvalifikacemi – oblastní, okresní, krajské a nakonec i kvalifikace na RF – postoupili ve velké konkurenci základních škol z celé republiky bez ztráty bodů vždy na 1. místě až do závěrečných bojů na REPUBLIKOVÉ FINÁLE, které se konalo 24. 5. - 25. 5. 2018 v Uherském Hradišti. Zde se nám již tolik nedařilo, i přesto patří klukům velká gratulace za příkladnou reprezentaci a propagaci základní školy i obce.

Příjemnou tečkou nakonec bylo zařazení hráče ZŠ Vrdy Tomáše Petra do Allstar teamu chlapců.

Ing. Josef Štainer – vedoucí mužstva

Obec Vrdy gratuluje chlapcům ke krásnému 6. místu v republikovém finále v minifotbalu a zároveň děkuje za vzornou reprezentaci Základní školy i obce!

minifotbalfotodiplom

Vytvořeno: 30. 5. 2018