Sběrná místa tříděných odpadů v obci Vrdy a spravovaných obcích nejsou místem pro odložení všeho, co nepotřebujete

-

V některých místech je pouze drobný nepořádek, který je vždy jednou týdně pracovníky Technických služeb Vrdy uklizen. Převrácené odpadkové koše jsou pak řešeny operativně.

Několik lokalit se však stává s denní pravidelností nevzhlednou černou skládkou, jak dokumentují fotografie níže.

Na těchto fotografiích je sběrné místo na Smetanově náměstí v srpnových dnech 2020.

Foto místa 1

Pracovníci Technických služeb Vrdy prostor uklidili.

Foto místa 2

Bohužel  čisté vydrželo sběrné místo pouze 4 hodiny!

Foto místa 3

Někteří lidé se pravděpodobně domnívají, že sběrná místa slouží ke shromažďování veškerého odpadu a obec pak zajistí jejich úklid.

Kontejnery jsou umístěny po obci proto, aby se občané mohli aktivně zapojit do třídění odpadu a přispěli tak k ochraně životního prostředí v obci Vrdy a spravovaných obcích.

Místa, v nichž se situace s nepořádkem soustavně opakuje, jsou monitorována a v případě zjištění pachatele, který s odpady nevhodně nakládá, s ním bude zahájeno řízení podle zák.  č. 250/2016 Sb. o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich.

Žádáme tedy všechny občany, aby udržovali ve veřejných prostranstvích pořádek stejně jako ve svém soukromí.

Vytvořeno: 9. 9. 2020
Poslední aktualizace: 16. 9. 2020 08:08