Informace k povodňové aktivitě

I.stupeň

v současné době na řece Doubrava v úseku Žleby – Vrdy pořád platí I. stupeň povodňové aktivity. Přehrada Pařížov je na rozmezí II. a III. stupně povodňové aktivity.  Meteorologická situace v průběhu dnešní noci byla příznivá a hladina řeky Doubravy kulminovala kolem půlnoci a to hlavně proto, že klesly hladiny menších přítoků Doubravy, jako je Zlatý potok a Hostačovka. Hasiči z JPO III Vrdy a JPO V Zbyslav prováděli v průběhu noci pravidelný monitoring řeky a v dopoledních hodinách odčerpávali vodu, která natekla z okolních polí, ale bez požadovaného efektu. Voda z polí sice v malém množství, ale soustavně natéká. Pokud to situace dovolí, tak ke zrušení protipovodňových opatření v místní části Vrdy-Lázně a místní části Zbyslav dojde pravděpodobně zítra v dopoledních hodinách. Odstranění protipovodňových vaků provedou příslušníci jednotky JPO III Vrdy a Technické služby Vrdy. Uzávěrka komunikací Vrdy–Vinice a Zbyslav-Výčapy bude zrušena také zítra dopoledne v obou směrech.

Ing. Miloš Mlynka

Vytvořeno: 15. 10. 2020