Navigace

Obsah

Naučte své děti učit se efektivně - MOZKOHRÁTKY

Typ: ostatní
Naučte své děti učit se efektivně - MOZKOHRÁTKY  1Děti se často neumí efektivně vědomě učit, učí se pouze mechanicky – memorováním, což je nejúnavnější a současně nejméně účinný způsob pro zapamatování informací.
Hravou a nenásilnou formou je paní Hana Veselá, trenérka paměti, naučí nejen technikám a strategiím pro snazší zapamatování.

TRÉNOVÁNÍ PAMĚTI pro děti s Hanou Veselou
každé úterý 14:00-14:45

Trénování probíhá nenásilnou a hravou formou.

Trénink paměti obecně rozvíjí kognitivní (poznávací) funkce – pozornost, paměť, vnímání, řečové dovednosti, rychlost myšlení, schopnost zpracovávat informace, schopnost učit se atp.
Trénink zahrnuje úkoly a aktivity, které všestranně namáhají mozek, čímž ho protahujeme a posilujeme podobně jako např. svaly při sportu.

 

Co děti čeká?
 

  • posilování schopnosti koncentrace – na co se nesoustředíme, to si nezapamatujeme (X chytré telefony, tablety, PC apod., které koncentraci snižují)
  • rozvoj všech druhů pamětí – senzorické, krátkodobé i dlouhodobé
  • aktivizace obou mozkových hemisfér a jejich propojení  - plynulá spolupráce hemisfér zvyšuje mozkový výkon
  • rozvoj představivosti a kreativity
  • jednoduché paměťové techniky a strategie učení pro snazší zapamatování (děti se často neumí efektivně vědomě učit, učí se pouze mechanicky – memorováním, což je nejúnavnější a současně nejméně účinný způsob pro zapamatování informací)

Vytvořeno: 18. 10. 2021
Poslední aktualizace: 18. 10. 2021 10:23
Autor: Správce Webu